TERMOWIZOR XEYE E3N

  • -1 000,00 zł
expand_more expand_less
6 990,00 zł

Cena (Brutto)

5 990,00 zł

Zniżka 1 000,00 zł
Ilość
XEYE E3N

Termowizor Xeye E3n to jedna z najlepszych propozycji ceny do jakości, wyposażony w matrycę VOx 384x288 oraz wyświetlacz LCOS 720x540 zapewnia komfortową obserwację w wysokiej rozdzielczości i ultra wyraźny obraz. Ponadto urządzenie włącza się super szybko około 3 sekund, a akumulator starcza aż do 15 godzin ciągłej obserwacji.

Xeye

Termowizor Xeye E3n to nowość w dziedzinie kamer termowizyjnych. Urządzenie zostało zaprojektowane do obserwacji w dzień i w nocy, w warunkach przy których zwykłe lornetki a nawet urządzenia noktowizyjne okazują się nieskuteczne.

 

Obiektyw  został wykonany z użyciem najnowocześniejszej, niechłodzonej matrycy termoczułej w technologii 17 mikrometrów. Przekłada się to na m.in. super szybkie uruchamianie w 3 sekundy i zwiększa czas działania na baterii!

 

Ponad to, urządzenia posiada następujące cechy:

 

odświeżanie obrazu aż 50Hz!

 

4 tryby barwne - doskonałe odwzorowanie obrazu w różnych warunkach termicznych!

 

wbudowana latarka LED, pomagająca działać w warunkach bardzo ograniczonej widoczności

 

funkcja "display off" momentalnie włączająca/wyłączająca wyświetlacz bez wyłączania urządzenia

 

Technologia 17 mikrometrów oznacza też, że przetwornik ten jest fizycznie mniejszy od mikrobolometrów stosowanych w urządzeniach innych producentów, co pozwala uzyskać podobne parametry, przy zastosowaniu obiektywu o mniejszych gabarytach.

 

Model Xeye E3n, przy rozdzielczości 384x288 pikseli, posiada zasięg detekcji człowieka na dystansie do 1300 metrów, w pełni wystarczający do sprawnej obserwacji na dalekich dystansach, bez znaczenia czy jest dzień, czy noc, nów księżyca czy mgła.

 

Obraz jest wyrazisty, czysty, kontrastowy i bardzo płynny (zastosowano częstotliwość odświeżania 50 Hz). Nowe termowizory także posiadają wyjście analogowego video, do zastosowania z zewnętrznymi rejestratorami mini DVR.

 

Termowizor ten potrafi wykrywać obiekty w trudnych warunkach atmosferycznych, we mgle, w dymie a nawet ukryte za przeszkodami takimi jak zarośla. Podstawowymi elementami urządzenia są mikrobolometer o rozdzielczości 384x288 pikseli, obiektyw germanowy oraz wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 540 pikseli. Cyfrowe powiększenie termowizora wynosi 2,0x. Dodatkowo, jako jeden z niewielu modeli na rynku, Xeye zapewnia w swoich termowizorach częstotliwość odświeżania obrazu aż 50Hz, umożliwiając obserwację szybko przemieszczających się obiektów.

 

Seria termowizorów Xeye E3n jest alternatywą dla dużo droższych urządzeń konkurencji, używających tych samych mikrobolometrów o takich samych parametrach optoelektrycznych. Uruchamia się w czasie zaledwie 3 sekund, wyłącza się od razu po naciśnięciu wyłącznika. Jest lekki, wytrzymały i poręczny, z łatwością mieści się do kieszeni kurtki. Kalibrację mikrobolometru przeprowadza się błyskawicznie w trakcie obserwacji.

 

Zasada powstawania obrazu w termowizji oparta jest na wykrywaniu różnic temperatury obserwowanych obiektów, które "świecą" w zakresie dalekiej podczerwieni (promieniowanie cieplne przenikające przez wszelkie zanieczyszczenia powietrza oraz mgłę). Obraz po przetworzeniu przekazywany jest na wyświetlacz LCOS 720 x 540, gdzie może być przedstawiony w 5 trybach „White Hot”, „Black Hot”, tęcza, "Red Hot", "Small white hot"

 

Wszystkie elementy sterujące umieszczono w łatwo dostępnych miejscach na górnej powierzchni obudowy. Przyciski są duże, pozwalają na obsługę urządzenia w rękawicach. Termowizor posiada gniazdo mini USB zasilające oraz będące wyjściem video, umożliwiające nagrywanie obrazu na urządzeniach zewnętrznych.

 

Obraz jest wolny od dystorsji i winietowania. Sprzęt przystosowany jest do pracy w temperaturach od -20 do +50 stopni. Na korpusie umieszczono standardowy gwint 3/4 pozwalającą na podłączenie np do statywu.

 

Dane techniczne:

 

Rozdzielczość sensora: 384x288 VOx (tlenek wanadu)

Wyświetlacz: LCOS High Resolution, 720x540 px

Rozmiar piksela: 17μm

Powiększenie cyfrowe: x2, x4

Czas startu: 3s

Kontrast termalny: ≤50 mk

Odświeżanie: 50 Hz

Rozmiar obiektywu: 19 mm

Pole widzenia: 19.5°×14.7°

Liczba trybów palet cieplnych: 5

Funkcja "display off" momentalnie włączająca/wyłączająca wyświetlacz bez wyłączania urządzenia (zwiększa długość pracy urządzenia na baterii)

Regulacja jasności obrazu, wyświetlacza: Tak

Zasilanie: wbudowany akumulator ładowany przez port micro USB

Maksymalna żywotność baterii: 15h

Możliwość wpięcia dodatkowej baterii: TAK, Powerbank 10.000mAh 18h pracy

Stopień ochrony: IPX4

Zakres temperatur pracy: od -20°C do +50°C

Wymiary: 160x62x62 mm

Waga: 330 g

Gwarancja: 2 lata

XEYE
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.