Montaże

Pokaż filtry

Wyświetlanie 1–12 z 90 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 90 wyników

Montaże do lunet celowniczych

Wygoda i bezpieczeństwo gwarantem dobrych systemów montażowych

Elementy montażowe lunet celowniczych zapewniają strzelcom nie tylko wygodę użytkowania broni i celność strzału, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania każdego rodzaju urządzenia wyposażonego w lunetę celowniczą. Będzie to ochrona zarówno samego strzelca, jak i całego otoczenia. W ofercie celowniki24.pl znajdziesz wyłącznie profesjonalne, najwyższej jakości montaże do lunet celowniczych, przeznaczone do każdego rodzaju broni i dla każdego użytkownika. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym myśliwym i posługujesz się bronią ostrą, czy sportowcem uprawiającym strzelectwo lub też amatorem korzystającym z broni gładkiej np. podczas zawodów w paintballa – na pewno znajdziesz w naszej ofercie narzędzia dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb, a jednocześnie takie, które pozwolą Ci korzystać z broni odpowiedzialnie i bezpiecznie.

Montaże do lunet celowniczych – na co zwrócić uwagę?

Podstawowym celem elementu montażowego lunety w każdej broni jest zapewnienie strzelcowi pewnego chwytu na całej długości szyny. Montaże mogą być dwuczęściowe i jednoczęściowe. Te pierwsze składają się z dwóch pierścieni podzielonych w poziomej płaszczyźnie, z których każdy jest osobno przykręcony do szyny. Ten rodzaj montażu jest najbardziej popularnym, najczęściej stosowanym przez wielu strzelców do każdego rodzaju broni, a jednocześnie należy do wyposażenia o najniższej cenie. Z kolei montaże jednoczęściowe to takie, w których zarówno podstawa przykręcana do szyby broni, jak i dolne połówki pierścieni stanowią integralną jedność, czyli zostały wykonane z jednego elementu i nie możemy rozłożyć ich na części pierwsze. Są powszechnie uważane za solidniejsze oraz bardziej wytrzymałe. W ich przypadku możesz liczyć na system błyskawicznego montażu, którego zastosowanie nie jest możliwe w przypadku części rozłącznych.

Istotne parametry

Elementy montażowe do optyki broni mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz montaże wytrzymałe i solidne, które będą służyły Ci niezawodnie przez długi czas. Możesz wybierać spośród tych, wykonanych ze stopów aluminiowych lub z wysokiej jakości stali. Ważne jest też, aby przy wyborze montażu zwrócić uwagę, czy ma on regulowaną szerokość oraz do jakiego rodzaju szyny pasuje. Montaże mogą pasować do szyn o różnych szerokościach (19-22 mm i 11-13 mm). Różnią się też średnicą, która podawana jest zazwyczaj w milimetrach lub calach i powinna być idealnie dopasowana do rozmiaru lunet.

Niektóre elementy mocujące zapewniają możliwość ekspresowego montażu lunet na szynie dzięki zastosowaniu w konstrukcji szybkozłącza z blokadą. Na to rozwiązanie szczególnie powinni zwrócić uwagę strzelcy wyborowi, dla których każda sekunda jest cenna. Montaże najczęściej mocuje się przy użyciu 4 śrub. Dopasowując element montażowy, należy także zwrócić uwagę na szerokość i długość szczęk mocujących oraz na cechy, takie jak wysokość konstrukcji (montaże mogą być nisko- i wysokoprofilowe). Wszystkie znajdziesz w ofercie naszego sklepu.